Sposoby na pozbycie się zbędnego tłuszczu

Nie uprawianie sportu, dużo czasu spędzanego na siedząco, spożywanie większej ilości pożywienia, wszystko to sprawia, że trudno jest się zmieścić w do niedawna idealnie pasujące ubrania. Jeśli chcemy pozbyć się niepotrzebnego tłuszczyku, mamy do wyboru kilka rozwiązań. Najważniejsza jest właściwie dobrana dieta.Zrezygnowanie z jedzenia tłustych i słodkich pokarmów, i słonych przekąsek czy „żywności” typu hamburger w wielu przypadkach może okazać się zadowalające, zwłaszcza na początku. Ale często to za mało by osiągnąć zamierzone rezultaty i mimo stosowania głodówek problem pozostaje nadal. Przyczyna często tkwi w przemianie materii i skłonnościach organizmu do gromadzenia tłuszczu. Innym rozwiązaniem jest sport. Aktywność sportowa z pewnością korzystnie wpływa na nasz wygląd i zdrowie. Są jednak osoby, które  ze względów zdrowotnych, kłopotów z układem krążenia albo wydolnością układu oddechowego muszą ograniczyć wysiłek fizyczny. W szeregu przypadków okazuje się, że pomimo tylu godzin spędzanych na basenie, ilości potu wylanego podczas różnych ćwiczeń skutki są jakby nie zauważalne.

t1

Poza tym współcześnie, uwzględniając napięty plan dnia, niezmiernie trudno jest wyłuskać czas na zajęcia sportowe.Ale jest jeszcze trzecia możliwość, na którą decyduje się coraz większa liczba osób z nadwagą – liposukcja, innymi słowy procedura usuwania nadmiarów tłuszczu.Modelowanie ciała poprzez liposukcję przeprowadzane jest w obrębie miejsc charakteryzujących się tendencjami do gromadzenia tłuszczu: udach, brzuchu, boczkach, pośladkach, rzadziej, ale również plecach, szyi. W ciągu zabiegu wyeliminować można kilka kilogramów tłuszczu. Jednak, za każdym razem dawka jaka  będzie usunięta w czasie zabiegu jest konsultowana z pacjentką i ostatecznie uzależniona będzie od  kondycji zdrowotnej. Zdyskwalifikowani zostaną pacjenci  z niewydolnością krążeniową a także  cierpiący na cukrzycę. Wiek nie jest warunkiem rozstrzygającym, niewątpliwie jednak skóra młodszego pacjenta zawsze będzie elastyczniejsza i bardziej podatna na zmiany.

cialo2

Procedura polega na zrobieniu niewielkiego nacięcia i wprowadzeniu rurki zwanej kaniulą, która oddziela tkankę tłuszczową po czym ją zasysa. Istnieją różne sposoby przeprowadzania liposukcji. W zależności od rodzaju urządzenia i użytych kaniuli, można wyróżnić liposukcję klasyczną suchą i mokrą, odsysanie przy pomocy ultradźwięków lub lasera.

Dowiedz się więcej o sposobach odsysania tłuszczu na tej stronie:http://chplast.com.pl/zabiegi/odsysanie-tluszczu

Bookmark the permalink.

Comments are closed